Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Öncelikle herkesin web tasarımı nedir, ne değildir az çok bilgisi vardır. Ancak pek az kişi web tasarımıyla ilgili gerçekten doğru bilgilere sahiptir. web sitesi tasarımı , bireysel ya da kurumsal firmaların ticari başarısı, firmanın vizyon ve misyonunu hayata geçirmesi, ve dijital dünyada bilinirliği açısından oldukça önemlidir. Son yıllardaki teknolojik gelişmelerin doğrultusunda, kişilerin gerçek hayatta yaptığı iş ve başarıları olduğu kadar sanal ortamdaki konumu da gittikçe zorunlu hale gelmektedir. O yüzden kısaca ”web tasarımı nedir’’, “web tasarımı nasıl yapılır”, ’dijital ajanslar ne iş yapar” bu sorulara cevap arayalım.

Web site tasarımı, kişi ve kurumların; kendilerini tanıtmak, fikirlerini; yaptıkları işleri sanal dünyada sergilemek; ürettikleri ürün- hizmetlerin satışını ve dolayısıyla müşteri potansiyellerini, marka bilinirliklerini arttırmak için, web tasarımı yapan uzman firmalara danışarak, ortak belirlenen tasarım ve estetik fikirlerin doğrultusunda internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği biçimde, hazırlanmış özel tasarımlardır.

Web sitesi tasarım ajansları hazırladıkları bu tasarımın ardından, sayfaya firma ve çalışmaları hakkında yeterince bilgi, ürün ve hizmetlerinin yer aldığı yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları ekleyerek, çeşitli grafik, şema ve diyagram gibi görsel uygulamaları tasarlayıp sayfaya entegre ederek bu web tasarım fikirlerini, HTML diline çevrilmiş aktif web sitelerine dönüştürürler. Bunu yapan uzman kişilere web tasarımcısı (web designer) denir.

Günümüzde insanların alışveriş yapmak, ürün çeşitlerini (renk, beden, ölçü, görünüm, ham madde, fiyat) görebilmek ya da bir ürünü satmak veya satın almak için evden çıkmasına dahi gerek kalmamıştır. Bundan dolayı kurum ve firmaların, müşterilerine doğru hitap edebilmek ve kendilerini doğru şekilde pazarlayabilmek için kaliteli web sitelerine ihtiyaçları vardır. Basit ve kötü tasarlanmış web siteleri bir kurumun imajını ve ticari başarısını doğrudan kötü bir şekilde etkileyebilmektedir. Ayrıca bu gibi web sitelerinde çoğunlukla e-ticaret faaliyetleri yapıldığından, kredi veya banka kartlarıyla alışveriş yapacak var olan müşterilerin de gözünde firmanın güvenirliğini sarsacaktır. Küçük maliyetlerle ve hazır temaların uygulanmasıyla yapılan birçok web sitesi de vardır. Ancak özgün tasarımlar ve nitelikli kod dizaynı ile çok daha kaliteli sonuçlara ulaşılabilir. Bu tamamen kurum ve firmaların yaptıkları işe verdikleri değerle ilgili bir durumdur.

Dijital ajanslar yalnızca web sitelerini tasarlamakla sınırlı kalmazlar, bu web sitelerinin aktif ve dinamik kalması için sonrasında da çeşitli geliştirme ve uygulamalar da icra ederler. Seo çalışmaları yaparak internet sitesinin tarayıcılarda yapılan aramalar sırasında üst sıralarda kalmasını sağlarlar.

Bu yapılan çalışmaların tamamının size getireceği kazanımları kısaca özetlersek,

-Web sitesi yapmak, bir firmanın temsilcileri ve çalışanları olmadan her daim tanıtımın ve pazarlamasının yapılması demektir.

-Ürünleriniz stok kontrollerini ve takibini daha kolay yapar ve sürekli kontrol altında tutarsınız. Böylece çalışmalarınız daha pratik hale gelir ve bu sayede zamandan kazanırsınız.

- 7/24 açık olması sayesinde gece–gündüz demeden e-ticaret yaparsınız.

-Seo çalışmaları yaparak, Google gibi tarayıcılarda yüksek sıralarda çıkar rakip firmalara oranla her daim önde olursunuz.

-Her şeyden önemlisi var olan ve potansiyel müşterilerinize karşı güven aşılarsınız.

İnternette reklamı yapılan ücretsiz site kurma, ya da ucuz web sitesi gibi çarpıcı reklamlara tıklamadan önce dikkatlice düşününüz. Bu web siteleri fiyatları başta size cazip görünecektir ancak birkaç ay dayandıktan sonra ulaşılamayan, yazılımsal hatalarla ve tasarım hatalarıyla dolu, göz yoran ve isteyenin aradığını bulamadığı web siteleri sizin ticari imajınıza ve mali durumunuza zarar verecektir.

Zelzeve Djital olarak, bu hedefleri gerçekleştirme de bir tık uzağınızdayız. Güvenilir programlama alt yapısı, modern tarayıcılara uyumlu tasarımlar yapılması, kolay kullanımlı, göz yormayan, özgün web siteleri tasarlıyoruz. Hazır temalar üzerinden değil, müşterilerimizin arzu ve istekleri doğrultusunda yaratıcı fikirlerle harmanladığımız bilgi ve donanımızla web siteleri hazırlıyoruz.

Zelzeve Digital kurumsal firmaların, kaliteli ve kullanışlı web sitesi tasarımına ihtiyaçlarına en doğru şekilde hitap eder.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.

Bize Ulaşın

Mecidiyeköy Mah.Şehit Ahmet Sok.No 6 Daire:19 Ada Residence Şişli / İSTANBUL

info@fsmajans.com +90 212 267 11 21

Blog

En güncel haberler merak ettikleriniz, hiç bilmedikleriniz hepsine FSM Blog’tan ulaşabilirsiniz.

Tümü

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

FSM Reklam Ajansı'na hoş geldiniz.

Aklınızda hiçbir şey kalmasın ve buraya yazmaktan

çekinmeyin!