Özel E-Ticaret Yazılımı

Özel E-Ticaret Yazılımı

Elektronik Ticaret

 

Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, internetin yaygın kullanımı sonucunda, ekonominin gerektirdiği satma, satın alma, pazarlama, dağıtım, ödeme gibi mevhumların, elektronik ortamda yapılması kavramıdır.

Elektronik ticaret, ticari işlemlerin bir tanesinin veya tamamının sanal dünyada yapılmasıyla yapılır. Toplam üç aşamadan oluşur: Reklam ve piyasa araştırması, sipariş ve ödeme, teslim ve dağıtım.

Tüm dünyada serbest piyasa eğiliminin artmasıyla birlikte, 2000’li yıllardan sonraki bilgi teknolojilerinin bir uzantısı şeklinde ortaya çıkmıştır. Geleneksel ticaret yöntemlerine, teknolojinin olanaklarını ekleyen kuruluşlar, yalnızca belirli gruplara satış yapabilmenin ötesine geçip, üretkenliği ve yaratıcılığı arttıran küresel e-ticaret ağlarını kullanmayı başarabilmiştir. Eskiden geleneksel medya (gazete, dergi, televizyon, radyo) gibi multimedyaları kullanarak reklam yapan şirketler artık bunu yeni medya araçlarıyla da yapabilmektedir.

E- Ticaretin Avantajları

-Firmanın, web üzerinde müşterilerine, bilgi ve hizmet sunabileceği 7/24 açık bir şubesi olmuş olur.

-Elektronik ortamlarda saniyeler içinde, veri aktarımı, transfer gibi işlemler yapılabildiğinden, hem kâğıt evrak ve dosyalardan hem de zamandan tasarruf edersiniz.

-Site ziyaretçileri, firmanın tüm ürünleri detaylı bir şekilde inceleme ve kıyas yapma şansı elde ederler.

-Stok, muhasebe gibi sayım gerektiren durumları, firma her an çevrimiçi olarak takip edebilir, çıkarımlar yapıp bunu bir rapor haline getirebilir.

-İnternetten de satış yapılabildiğinden, somut ofis ve mağazaların büyüklüğü eskiye oranla önemini kaybeder.

-Sadece faaliyette olduğu bölgede değil tüm Türkiye ve Dünya’da ticaret yapıldığından, potansiyel müşterileriniz, marka bilinirliğiniz, ulaşılabilirliğiniz artar.

E-Ticaretin Siteleri ve Dezavantajları

-İnternet alışverişlerinde, müşteriler ürünleri görmeden satın aldıkları için iade oranı yükselebilir.

-Rakip firmaların, ürünleri de web de olabileceğinden, müşteri saniyeler içinde farklı markaların aynı tür ürünlerini fiyat/kalite/ulaştırma vs. gibi konularda kıyaslayabilir.

-Sıcak satış yapılamadığından, satıcı ve alıcı arasında yeterince iletişim imkânı olmaz.

E-ticareti bu kadar gözde kılan unsurların yanında bu tip dezavantajlar, katlanılabilir hale gelmiştir. Normal piyasa koşullarında on yıllara alabilecek olan markalaşma süreci, e ticaret sayesinde maksimum iki yıla kadar inebilmiştir. Bugün "Dünyanın en büyük 500" şirketi listesinde, çok kısa süreler önce kurulmuş e-ticaret şirketleri de yer almaktadır. Etkileri global hale gelmiş olan internet ekonomileri, hem ticaret hem de siyaseti etkiler. Dünya çapında iş yapan; iş adamları ve iş kadınları da, şirketlerinin ayakta kalabilmesi ve rekabet etme yeteneklerinde internetin rolünü kabul etmektedirler. Firmaların, bu güncel ekonomi piyasasında rekabet edebilmeleri için internetin gücünden yararlanma gereksinimi ortaya çıkmıştır.

Eğer sizde, rakiplerinizden bir adım önce olmak, değişen dünyaya ayak uydurmak istiyorsanız, son teknoloji altyapılar kullandığımız Zelzeve 360 Creative Ajans’ta web sitesi kurulumu ve sonrasında satış potansiyelinizi arttıracak hamleler ile ilgili reklam ve sosyal medya yönetimi gibi hizmetler veriyoruz. Ayrıca banner ve çeşitli görsel içerik düzenleme, Google Seo uzman ekiplerimizle firmanıza destek sağlıyoruz. Gelin, markanızı bir tık büyütelim!

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.

Bize Ulaşın

Mecidiyeköy Mah.Şehit Ahmet Sok.No 6 Daire:19 Ada Residence Şişli / İSTANBUL

info@fsmajans.com +90 212 267 11 21

Blog

En güncel haberler merak ettikleriniz, hiç bilmedikleriniz hepsine FSM Blog’tan ulaşabilirsiniz.

Tümü

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

FSM Reklam Ajansı'na hoş geldiniz.

Aklınızda hiçbir şey kalmasın ve buraya yazmaktan

çekinmeyin!