Gerçek Bir Başarı Öyküsü - Başlangıç

İnanması sizler için güç gelse de FSM Creative yalnızca 500 TL’lik bir sermaye ile camları kırık olan 20 m2’lik minik bir odada kuruldu. Başlarda FSM Creative, tek kişilik dev bir kadrodan ibaretti; kurucumuz Serhat Car. Yalnızca bir ay sonranın kirasını ödeyecek kadar sermaye ile giriştiği bu işin temellerini, Kadıköy Halitağa Caddesinde tasarım ve yazılım hizmeti sunmak amacıyla 2011’de attı.

 

 

Kurucumuz Serhat Car; FSM Creative’i herhangi bir farklı işin devamı niteliğinde değil; ilk firması olarak yalnızca bir masa ve bir kişisel bilgisayar ile kurdu.

 

 

Şimdi bunun ne önemi var diyecekleriniz çıkacaktır elbet. Şöyle açıklayalım; piyasaya baktığımızda 2012’de ya da 2016’da kurulmuş yeni şirketlerin 80 personeli olduğunu görüyoruz; peki nasıl?

 

Farklı bir iş kolunda faaliyet gösterip profesyonellik ve adanmışlık isteyen bu işi ek iş olarak yapıyorlar.  Örneğin turizm inşaat gibi bir sektörde iş faaliyeti gösteren bir firma, hadi bir de yazılım şirketi kuralım diyor. Yoksa 2012 – 2016 gibi oldukça yakın bir tarihte açılmış hiçbir firma o denli büyümesi söz konusu olamaz.

 

Yani uzun lafın kısası yazılım üzerine hiçbir şey bilmeden yalnızca sermaye ile açtıkları yazılım firmaları iş ile ilgi gerçekten ne biliyor? Donanımlı bir işveren başlarında olmadığı müddetçe web alanında müşterilerini ne kadar ileri götürebilirler? Tüm bu sorular elbette ki farazi. Zira sorunun cevabı oldukça açık…

 

 

Sermaye ile işi büyüten şirketlerin tek bir amacı vardır; o da ticaret yapmak!

 

 

FSM Creative bünyesinde yürüttüğümüz tüm projelerde ticaret yapmak ikinci planda gelir. Bunun en büyük kanıtı, zamanında Flash Animasyon gibi yüksek ücretlerle (uzman maaşı o dönem 200 bin dolardı) çalışmayı tercih eder; gelen teklifleri reddetmezdi. Şimdiki şirket kârından çok daha fazla bir ücrete çalışmayı reddeden kurucumuzun amacı; başarılı özel projelere imza atıp kendisini web alanında kanıtlamaktı.

 

Bugünlerde piyasa araştırması yaparak 150 çalışan personeliyle devasal boyuttaki şirketlerin referanslarını inceliyoruz. Kendi referanslarımız ile o sözde “kaliteli” ajans referanslarını karşılaştıyoruz. Sonuç komik derecede vahim. Bizim gurur ile yürüttüğümüz projeler söz konusu referanslardan çok farklı. Özel projelendirme stratejileriyle oluşturduğumuz her iş kişiye özel.

Bize Ulaşın

Mecidiyeköy Mah.Şehit Ahmet Sok.No 6 Daire:19 Ada Residence Şişli / İSTANBUL

info@fsmajans.com +90 212 267 11 21

"Fsm Ajans Digital
Creative Agency

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

FSM Reklam Ajansı'na hoş geldiniz.

Aklınızda hiçbir şey kalmasın ve buraya yazmaktan

çekinmeyin!